وبسایت خورجین فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری در نظر دارد به منظور ارتقاء و توسعه این صنعت اقدام به معرفی و تحلیل صنایع دستی و راه‌اندازی فروشگاه آنلاین در این زمینه نماید و همچنین در حوزه گردشگری نیز با معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران و همچنین آداب و رسوم موجود در نقاط مختلف کشور کمکی هرچند اندک به رشد این صنعت در ایران نماید. بدین منظور طرح کلی وبسایت در قالب فازهای اجرایی به شرح ذیل می‌باشد:

  1. معرفی و بررسی و تحلیل صنایع دستی: در وهله اول این وبسایت در نظر دارد به عنوان یک دانشنامه تخصصی در حوزه صنایع دستی اقدام به معرفی و بررسی تاریخی و همچنین ماهیت انواع صنایع دستی در ایران نموده و با دید نقادانه و تحلیلی و همچنین بررسی صنایع دستی در سطح جهان، اقدام به معرفی ایده‌های نو و جدید در زمینه‌های مختلف این صنعت نماید. شایان ذکر است با توجه به چیدمان استانی وبسایت این موضوع به صورت استانی و کالاهای تولیدی هر استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
  2. معرفی و بررسی آداب و رسوم و همچنین مناطق گردشگری هر استان: در این بخش علاوه بر معرفی جاذبه‌های گردشگری بکر به بررسی آداب و رسوم هر استان پرداخته و آن را مورد تشریح قرار می‌دهیم.
  3. راه‌اندازی فروشگاه آنلاین در زمینه صنایع دستی: در این بخش تولیدکنندگان صنایع دستی اقدام به عرضه محصولات خود نموده و خریداران نیز به تناسب نیاز و درخواست خود اقدام به خرید صنایع دستی موجود در وبسایت می‌نمایند.
  4. راه‌اندازی تورهای بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی و همچنین آداب و رسوم مناطق مختلف: با توجه به استقبال برخی از مخاطبان در این وبسایت بخشی وجود خواهد داشت که به صورت هفتگی تورهایی مرتبط با صنایع دستی و آداب و رسوم استان‌های مختلف برگزار می‌نماید و یا اقدام به معرفی تورهای گردشگری شرکت‌ها با تخفیف مربوطه می‌نماید.
  5. فراهم آوردن بستر لازم به منظور رزرو هتل و مهمان سرا و همچنین بلیت هواپیما با تخفیف های ویژه در حوزه گردشگری و همچنین معرفی مکان های اسکان روستایی و عشایری طراحی شده بر اساس فرهنگ و رسوم هر استان